Poślizgnięcie i wypadek na chodniku BG baner

Poślizgnięcie i wypadek na chodniku

Poślizgnięcie i wypadek na chodniku
Poślizgnięcie i wypadek na chodniku

Wypadek na chodniku czy też innej nawierzchni, nie zawsze jest wynikiem naszej nieuwagi.  Często zdarza się to na skutek złej nawierzchni chodnika. W sytuacji takiej, domaganie się odszkodowania jest koniecznością.

Przepisy prawa nie nakładają obowiązku stałego patrzenia pod swoje nogi oraz poświęcania temu całej swojej uwagi. Nakładają natomiast na właściwe podmioty utrzymania chodnika w stanie odpowiednim, co niestety nie zawsze jest spełnione. Nie brakuje przecież miejsc, w których płyty są powyrywane, dziurawe, odstają,  a w okresie zimowym nie są odśnieżane.

Czasem, by doszło do upadku, wystarczy nierówna bądź śliska powierzchnia. Konsekwencje takich upadków mogą być poważne – skręcenia, złamania, urazy kręgosłupa, kończyn, głowy. W sytuacji takiej masz prawo domagać się rekompensaty za poniesione szkody, bowiem osoba odpowiadająca za wypadek winna jest pokryć wszelkie straty i koszty poszkodowanego.

Kancelaria radcy prawnego Vis Legis pomoże Ci na każdym etapie sprawy.

Odszkodowanie może obejmować:

Dodatkowo możesz dostać również zadośćuczynienie, które ma na celu wynagrodzenie Ci doznanych krzywd w związku z urazami w sferze psychicznej.

Wielu poszkodowanych myśli, iż wywrócenie się na chodniku to błahy wypadek albo nie mają wiedzy, że należą im się jakieś pieniądze.

Skontaktuj się z Kancelarią Radców Prawnych Olsztyn celem  skorzystania z profesjonalnej pomocy prawnej

Zapraszamy do kontaktu.


Zobacz również
Inne wątki z tej kategorii

Szybki kontakt

Potrzebujesz pomocy prawnej? Skontaktuj się z nami

Vis Legis Kancelaria Radcy Prawnego

Katarzyna Mąka
ul. W. Kętrzyńskiego 4/4
10-507 Olsztyn

email: k.maka@vlkancelariaprawna.pl
tel.: 663 236 907
tel. sekretariat: 89 650 17 95, 787 013 853

Wyjście
Przewiń na górę