Windykacja należności BG baner

Windykacja należności

Windykacja należności

Kancelaria radcy prawnego Olsztyn oferuje obsługę prawną w zakresie windykacji należności w tym na koszt dłużnika. W zależności od potrzeby radca prawny prowadzi windykację należności na trzech etapach: polubowne dochodzenie wierzytelności, etap sądowy oraz etap egzekucyjny.

Radca prawny, na etapie polubownym, zajmuje się opracowaniem wezwania do zapłaty, prowadzi negocjacje, których celem jest ugodowe zakończenie sporu i spłata przez dłużnika jego należności. Dodatkowo kancelaria prawna oferuje przygotowanie dokumentacji zmierzającej do zawarcia ugody z dłużnikiem przy jednoczesnym umocnieniu pozycji wierzyciela na czas dalszego dochodzenia długu w sądzie.

Skuteczna pomoc radcy prawnego

Przed skierowaniem sprawy do sądu radca prawny analizuje możliwość doboru właściwego postępowania, aby umożliwić szybsze uzyskanie tytułu egzekucyjnego lub zabezpieczenia dochodzonego roszczenia. Radca prawny analizuje możliwość zabezpieczenia powództwa, aby uniemożliwić dłużnikowi ewentualne wyzbycie się majątku lub jego ukrycie. W ramach sądowego etapu windykacji kancelaria radcy prawnego przygotowuje pozew, wniosek o zabezpieczenie powództwa, a także prowadzi postępowanie sądowe do momentu jego prawomocnego zakończenia.

Dalej Kancelaria Vis Legis zajmuje się ewentualną windykacją poprzez egzekucję komorniczą.  Na tym etapie radca prawny składa m.in. odpowiednie wnioski do komornika, monitoruje przebieg postępowania egzekucyjnego, podejmuje czynności związane z wyjawieniem majątku przez dłużnika.


Maszy pytania?
Odpowiemy tak szybko jak jest to możliwe

Zobacz również
Inne wątki z tej kategorii

Szybki kontakt

Potrzebujesz pomocy prawnej? Skontaktuj się z nami

Vis Legis Kancelaria Radcy Prawnego

Katarzyna Mąka
ul. W. Kętrzyńskiego 4/4
10-507 Olsztyn

email: k.maka@vlkancelariaprawna.pl
tel.: 663 236 907
tel. sekretariat: 89 650 17 95, 787 013 853

Wyjście
Przewiń na górę